КулЛиб электронная библиотека
Всего книг - 615580 томов
Объем библиотеки - 958 Гб.
Всего авторов - 243252
Пользователей - 112916

Впечатления

mmishk про Леккор: Бои в застое (Альтернативная история)

Скучная муть

Рейтинг: 0 ( 0 за, 0 против).
Влад и мир про Смородин: Монстролуние. Том 1 (Фэнтези: прочее)

Как выразился сам автор этого произведения: "Словно звучала на заевшей грампластинке". Автор любитель описания одной мысли - "монстр-луна показывает свой лик". Нудно и бесконечно долго. 37% тома 1 и автор продолжает выносить мозг. Мне уже не хочется знать продолжения.

Рейтинг: 0 ( 0 за, 0 против).
Влад и мир про Новый: Новый Завет (на цсл., гражданским шрифтом) (Религия)

Основное наполнение двух книг бабы и пьянки

Рейтинг: 0 ( 0 за, 0 против).
vovik86 про (Ach): Ритм. Дилогия (СИ) (Космическая фантастика)

Книга цікава. Чекаю на продовження.

Рейтинг: 0 ( 0 за, 0 против).
Дед Марго про серию Совок

Отлично: но не за фабулу, она довольно проста, а за игру эмоциями читателя. Отдельные сцены тяннт перечитывать

Рейтинг: -1 ( 0 за, 1 против).
vovih1 про серию Попаданец XIX века

От

Рейтинг: -1 ( 0 за, 1 против).
DXBCKT про Барчук: Колхоз: назад в СССР (Альтернативная история)

До прочтения я ожидал «тут» увидеть еще один клон О.Здрава (Мыслина) «Колхоз дело добровольное», но в итоге немного «обломился» в своих ожиданиях...

Начнем с того что под «колхозом» здесь понимается совсем не очередной «принудительный турпоход» на поля (практикуемый почти во всех учебных заведениях того времени), а некую ссылку (как справедливо заметил сам автор, в стиле фильма «Холоп»), где некоего «мажористого сынка» (который почти

подробнее ...

Рейтинг: -1 ( 0 за, 1 против).

Іван Єфремов

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1 читать онлайн КулЛиб

Іван Антонович Єфремов (рос. Иван Антонович Ефремов, 9 (22) квітня 1908, Вириця — пом.5 жовтня 1972, Москва, РРФСР) — російський радянський письменник-фантаст, енциклопедист, мандрівник, археолог, палеонтолог, засновник сучасної тафономії; доктор біологічних наук, професор. У 19 років здійснив своє перше наукове відкриття, автор численних наукових передбачень.
Саме життя Єфремова нагадує роман. Народившись у купецькій сім’ї, він устиг побути безпритульним, вихованцем автороти, вантажником, шофером, моряком, геологом, палеонтологом, засновником нової галузі палеонтології «тафономії», письменником-початківцем, якого помітив і запросив для розмови вмираючий Олексій Толстой і, нарешті, родоначальником радянської науково-соціальної фантастики. Не був хіба що студентом: Ленінградський гірничий інститут Єфремов закінчив у 1935 році екстерном. Зате, ледве отримавши диплом, став кандидатом наук, а через п’ять років – доктором.
Єфремов розпочав свою літературну діяльність на початку 1940-х років, спонукуваний, головним чином, занепокоєнням з приводу сильного перекосу суспільної думки в бік науки і техніки на шкоду душі та почуттям людини. Він був переконаний, що наука веде в порожнечу, якщо за нею не стоїть філософія, показував, що науково-технічний прогрес повинен супроводжуватись прогресом моральним, інакше майбутнього у людства не буде, «а буде пісок та порох на мертвій планеті». На думку письменника, головним рушієм прогресу є не досконалість техніки, а еволюція людини (причому це закон загальний для всього космосу). Саме людина виявляється в майбутньому мірою всіх речей, а наука та її відкриття підпорядковані потребам її розвитку.
Крім оповідань та повістей, в яких, до речі, передбачено відкриття алмазів у Якутії та появу голографії, Іван Єфремов написав лише чотири великих романи («Туманність Андромеди» (1957), «Лезо бритви» (1963), «Година Бика» (1968) та «Таїс Афінська» (1972)), але кожен з них став подією. Став, як тепер кажуть, «культовим» для кількох поколінь читачів.
Першим і, мабуть, найвідомішим був роман-утопія «Туманність Андромеди». В ньому розповідається про Велике Кільце цивілізацій Всесвіту та про красивих, «невситимих у подвигу» людей (до речі, сам автор – високий красень, силач, власник густого басу та абсолютного слуху, енциклопедист, видатний учений і талановитий письменник – багато в чому нагадував своїх героїв), про щирі людські стосунки та про планету, перетворену її жителями на квітучий сад, про світ, де в людей є справи більш варті уваги, ніж «робити гроші» чи «виконувати високі вказівки». Роман зробив автора відомим у всьому світі, визначивши вибір життєвого шляху багатьох видатних людей, від космонавтів до педагогів-новаторів. Навіть автор «Зоряних воєн» Джордж Лукас був так вражений романом Єфремова, що назвав свого Дарта Вейдера на честь героя «Туманності…» Дара Вітра.
Продовжив лінію «Туманності Андромеди» роман-попередження «Година Бика», де світлому майбутньому Землі протиставлено похмуру антиутопію планети Торманс, керованої олігархією світу, що зайшла у глухий кут еволюції. Порушення основного закону еволюції – паралельності та взаємозалежності науково-технічного та морального прогресу – приводить до інферно: безперервного, нескінченного та безвихідного страждання. Деякі думки роману здалися настільки крамольними, що його на 18 років було вилучено з бібліотек та заборонено перевидавати.
Новим часам Єфремов також не дуже припав до вподоби. Нав’язане суспільству переконання, що сучасний капіталізм є найвищою та останньою стадією розвитку людства, а сама людина – зажерлива, лінива тварина, що не піддається перевихованню і потребує постійного контролю, погано поєднується з ідеями письменника. Адже Єфремов кличе до більшого, каже: не думай, що ти найвищий щабель еволюції, що ти лише високоорганізована тварина, приречена вічно терзати схожих на себе і підкорятися їм! Він закликає людину згадати про своє вище призначення. Відмова від мрії, від утопії, від майбутнього – найстрашніша помилка сучасного суспільства, але, може, читаючи Єфремова, воно знайде в собі сили її виправити?

Джерело: kpi.ua

Показывать:   Сортировать по:

Показываем книги: (Автор) (все книги на одной странице)

Количество книг по ролям: Автор - 10. ( 10 на иностранном языке)
По форматам:  fb2 книги - 10 (14.48 Мб)
Всего книг: 10. Объём всех книг: 14 Мб (15,178,890 байт)

Автор


Великое Кольцо
Научная Фантастика  

Пригоди. Подорожі. Наукова фантастика

Научная Фантастика  

Научная Фантастика   Приключения  

Исторические приключения  


Научная Фантастика  


Зарегистрируйтесь / залогиньтесь для выкачки нескольких книг одним файлом.